Novinky na Váš e-mail

 

 

Zaujímavosti o zdraví

11/30/2011

Nebuďte ,,béčko“ a dajte si ,,Béčko“

Vitamíny B-komplexu sú dôležité pre celý rad životných funkcií, ich najdôležitejšou úlohou je však spolupodieľať sa na uvoľňovaní energie zo sacharidov, tukov a bielkovín. Do skupiny B-vitamínov patrí osem vitamínov, ktoré sú rozpustné vo vode a musia sa neustále prijímať v strave.
... Celý článok

10/6/2011

Pečeň ochráni ,,mariánsky bodliak“

Väčšina ľudí si myslí, že pečeň si človek poškodí tak, že si ju ,,prepije“ a pacienti hepatologických ambulancií sú väčšinou alkoholici. Popri problémoch s pečeňou následkom nadmerného pitia alkoholu však jestvuje nemálo diagnóz, ktoré napriek ohromnej regeneračnej schopnosti tohto orgánu spôsobujú jej nezvratné poškodenia.

 


... Celý článok

9/27/2011

Horčík môže byť prospešný pre ľudí s vysokým krvným tlakom

Horčík môže znižovať krvný tlak ľuďom s hypertenziou, na druhej strane však nemá vplyv na krvný tlak u ľudí s normálnym krvným tlakom. 
... Celý článok

9/22/2011

Vlasy potrebujú špeciálne menu

Hovorí sa, že vlasy sú koruna krásy. Aby boli zdravé a lesklé, je potrebné vyživovať ich predovšetkým zvnútra a zvonka ich neničiť prostredníctvom nevhodných chemických alebo tepelných zásahov ako drastické odfarbovanie, trvalá či žehlenie. Vlasy mechanicky poškodzuje aj ich časté vyčesávanie do vrkoča, uťahovanie do drdola, zapletanie do vrkôčikov. Všetko treba robiť s mierou.
... Celý článok

9/6/2011

Cholesterol je dobrý sluha, ale zlý pán

Nie je to nepriateľ číslo jeden, ako si mnohí myslia. Hoci patrí do trojice najrizikovejších faktorov srdcovo-cievnych chorôb, je to pre život nenahraditeľná tuková látka. Čo možno o cholesterole ešte neviete?
... Celý článok


Stránka č. 2 z 4
predchádzajúca | 1 : 2 : 3 : 4 | nasledujúca