Novinky na Váš e-mail

 

 

Zaujímavosti o zdraví

9/6/2012

Aj oči potrebujú správnu výživu

O závažnom očnom ochorení nazvanom degenerácia makuly sa hovorí čoraz viac. Ide o najčastejšiu príčinu nenávratnej straty zraku v Európe. Na Slovensku má nejakú formu makulárnej degenerácie 20 % šesťdesiatnikov, u 70-ročných ľudí toto číslo stúpa na 30 %.
... Celý článok

1/19/2012

Ženšen má protistresové účinky

Ochorenia vyvolané stresom sa rozšírili ako epidémia po celom civilizovanom svete. Na africkom vidieku napríklad stres prakticky vôbec neexistuje. Vysoký krvný tlak a srdcovo-cievne ochorenia sú v civilizovanom svete veľmi časté, medzi pôvodnými čiernymi obyvateľmi Afriky sa však vyskytujú len veľmi zriedkavo. Ak sa však títo ľudia presťahujú do miest, aj u nich sa začnú prejavovať príznaky vysokého krvného tlaku a srdcových chorôb.
... Celý článok

1/2/2012

Ďasná nesmú krvácať

Hoci sú dnes zubná kefka a pasta prirodzenou súčasťou každodennej hygieny, väčšina ľudí si nečistí chrup dostatočne a správne. Mnohí napríklad vôbec nevedia, ako správne používať dentálnu niť a viacerí si ešte nikdy nekúpili medzizubnú kefku. Nácvik správnej techniky ústnej hygieny, dôkladné odstránenie nánosov zubného kameňa, pečatenie, bielenie či fluoridácia zubov – to je len časť náplne práce dentálnych hygieničiek.
... Celý článok

12/21/2011

Zlodeji vlasov trápia mužov aj ženy

Strata vlasov sa odborne nazýva alopécia a trápi obe pohlavia. Väčšmi sa týka mužov, ktorým vypadávanie vlasov prekáža dokonca viac ako prípadná obezita. U žien sa medzi problémami zovňajška vypadávanie vlasov ocitlo na druhom mieste – až za trápením s nadmernou hmotnosťou. Je to logické, keďže muži vo všeobecnosti plešatejú častejšie.
... Celý článok

12/8/2011

Ako môže naša strava ovplyvniť vznik rakoviny?

Základom vzniku zhubného nádoru je premena normálnych, zdravých buniek na rakovinové. Aby sa však zdravá bunka mohla zmeniť na rakovinovú, musí sa v jej jadre poškodiť štruktúra jej génov, čo zásadne zmení jej vývoj. Takýmto bunkám hovoríme karcinogénne, neplnia svoje pôvodné úlohy a stávajú sa pre organizmus škodlivými.
... Celý článok


Stránka č. 1 z 4
predchádzajúca | 1 : 2 : 3 : 4 | nasledujúca